Skip to content

Dekoracja na Wesele na twój Wielki Dzień

Ślub to wyjątkowe wydarzenie dla pary. Jego znaczenie i poziom planowania, jakiego wymaga sprawiają, że to niezwykle stresujące doświadczenie. Chcemy ułatwić ci nieco zadanie i pomóc dostosować twój budżet, byś mogła bez nerwów dobrać własnoręcznie dekoracje na wesele i przypilnować każdy detal imprezy.

Najpierw musisz poznać najważniejsze rzeczy, o jakich należy pamiętać podczas organizacji ślubu.

Kluczowe aspekty organizacji ślubu

 1. Zacznij od ustalenia, jaki to będzie ślub. Czy wesele odbędzie się w stodole, restauracji, sali bankietowej, rano czy po południu, itd. Gdy już zdecydujesz się na dane miejsce, dzień i godzinę, gratulacje – masz już pierwszy krok za sobą.
 2. Teraz pora na zdefiniowanie stylu wesela. Postawisz na wesele tematyczne? Czy goście mają się elegancko ubrać, czy mogą przyjść w dowolnym stroju?
 3. Musisz znaleźć dobrego fotografa i zdecydować, czy chcesz by powstał również film z wesela. Warto także już teraz wybrać suknię ślubną i garnitur pana młodego, co da ci mnóstwo czasu na przymiarki i dostosowanie kreacji. To przydatne zwłaszcza jeśli chodzi o suknię.
 4. Kiedy już wszystko ustalisz i zorganizujesz, czas pomyśleć o dekoracjach ślubnych. Możesz zatrudnić wedding plannera, ale usługi specjalisty są dosyć kosztowne, a i tak to ty będziesz musiała podjąć wszystkie decyzje. Polecamy ci zaplanować własne dekoracje, stopniowo, całkowicie zawierzając własnemu gustowi. By ci pomóc, udzielimy ci informacji na temat wszystkiego, czego będziesz potrzebować i pokażemy pomysły, które pozwolą ci przygotować najcenniejsze pod słońcem, prawdziwie niezapomniane wesele.

Wszystko, czego potrzebujesz do ozdobienia sali weselnej

Udekorowanie sali weselnej nie jest proste, gdyż należy pamiętać o wielu detalach, ale dzięki odrobinie wolnego czasu i cierpliwości z pewnością uda ci się osiągnąć zamierzony efekt. O co trzeba zadbać, jeśli chodzi o ozdoby?

  • Fotobudka i rekwizyty: Zorganizuj przestrzeń, w której goście będą mogli robić zabawne zdjęcia, zarówno z młodą parą, jak i między sobą – to bardzo ważne! Jak się za to zabrać? To proste. Musisz stworzyć tło z waszymi imionami lub datą ślubu i dołączyć zdjęcie was obojga. Dodatkowo powinnaś znaleźć zabawne akcesoria, które mogą zostać założone lub użyte przez gości podczas robienia zdjęć.

  • Dekoracje stołu: Ważne jest również ozdobienie miejsca, w którym będą jeść twoi goście. Znajdź piękny obrus (zwykle restauracje i sale bankietowe zapewniają kilka opcji obrusów do wyboru), a następnie umieść na nim bieżnik, stroiki, świece, wstążki, konfetti, itp.

  • Ozdoby do sali weselnej: Użyj wiszących dekoracji, takich jak girlandy, papierowe lampiony i banery z różnymi napisami. Sztandary „Just Married”, „Welcome” i „Love is Sweet”, a także spersonalizowane girlandy z waszymi imionami to wspaniały sposób na udekorowanie sali weselnej.

  • Plan stołów weselnych: To niezwykle ważne, by twoi goście wiedzieli, przy którym stole mają usiąść. Musisz przygotować dobry plan stołów. Jest to swego rodzaju mapa, wskazująca wszystkie stoły i miejsca, w jakich mają się znaleźć goście. By stworzyć plan, nadaj stołom numerki, lub nazwij je, na przykład używając tytułów waszych ulubionych filmów, czy nazw miast lub państw które wspólnie zwiedziliście… Następnie postaw na każdym stole kartę, numerek albo zdjęcie, by można było łatwo go zidentyfikować.

  • Candy bar: Nadeszła noc, a wraz z nią impreza. Czy istnieje lepszy dodatek do kieliszka z winem niż słodycze? Właśnie po to jest candy bar. To stolik pełen cukierków i czekolady. By go stworzyć, zbierz różne pudełka, słoiki i talerze, które pasują do reszty dekoracji weselnych i wypełnij je po brzegi słodkościami. Nie zapomnij o słomkach do napojów, wykałaczkach oraz ozdobach, takich jak girlandy, balony i wachlarze dekoracyjne.

  • Dekoracje samochodu weselnego: W tym przypadku masz mnóstwo opcji do wyboru, zdecyduj się więc na coś, co najbardziej ci odpowiada. Możesz postawić na dekoracje inspirowane filmami, wystarczy że przywiążesz puszki aluminiowe do tylnego zderzaka, by odbijały się od asfaltu gdy pojedziecie w podróż poślubną. Mamy w naszej ofercie puszki dekoracyjne na tę właśnie okazję. Wolisz coś prostszego? Możesz przyczepić kokardy na drzwiach lub masce samochodu, albo umieścić z tyłu auta tabliczkę „Just Married” lub personalizowany baner.

  • Pudełko na obrączki: Cenne obrączki, które założysz wraz z partnerem podczas ceremonii zaślubin (czy to w kościele, czy Urzędzie Stanu Cywilnego) zasługują na to, by przechowywać je w pięknym pudełku. Oprócz klasycznych szklanych szkatułek oferujemy kilka oryginalnych pojemników, takich jak mały drewniany pieniek z otworami na obrączki, czy poduszeczki z rafii.

  Dzięki tym wskazówkom nie pominiesz żadnego detalu! Na Funidelii oferujemy wiele produktów świetnej jakości, w przystępnej cenie, które pomogą ci udekorować salę weselną bez większego stresu. Znajdź swój styl, a reszta nie sprawi ci trudności.

  Let’s get married!