Skip to content

Stroje na Halloween DIY

Jeśli chcesz przebrać się na Halloween kompletnie improwizując, lub zwlekałeś ze zrobieniem stroju do ostatniej chwili, wyluzuj! Pokażemy ci świetne pomysły na proste, szybkie w wykonaniu kostiumy Halloween domowej roboty.

1. Kostium Kościotrupa domowej roboty

Wszystko, czego potrzebujesz to czarna i biała koszulka. Załóż je tak jak wolisz, czarną na wierzch, a białą pod spód, lub na odwrót. Zrób kilka cięć na wierzchniej koszulce, by zasymulować wystające żebra i mostek. Możesz wspomóc się szablonem z poniższych zdjęć (źródło: Pinterest).

2. Kostium Nietoperza domowej roboty

Ten strój domowej roboty jest łatwy do zrobienia i unikalny… bo wykonasz go z pomocą parasolki! Zainspiruj się poniższym tutorialem (źródło: Pinterest).

Przetnij parasolkę na pół i zachowaj druty na swoim miejscu (nadadzą kształt skrzydłom), a następnie doszyj ją do bluzy lub koszulki, tak jak na zdjęciu. Reszta przebrania zależy od ciebie i twojej wyobraźni, potrzebujesz jedynie czarnych ubrań, a twój kostium nietoperza będzie gotowy.

3. Kostium Zombie domowej roboty

Każde poplamione krwią ubranie zrobi z nas przerażającego żywego trupa. Jeśli chcesz włożyć w swój strój nieco więcej wysiłku, możesz stać się zombie z własną tragiczną historią: uczennicą, policjantem, pielęgniarką…

Nie chcesz komplikować sobie życia? Para dżinsów i potargana koszula wystarczą, by straszyć ludzi na ulicach.

Najważniejszy jest makijaż: idealny makijaż zombie. By go wykonać, potrzebujesz białej farby do twarzy, sztucznej krwi i ciemnego cienia do powiek lub czarnej farby do twarzy, które świetnie nadadzą się do nakreślenia worków pod oczami… och, i więcej sztucznej krwi! Możesz także użyć czerwonej szminki lub kredki do oczu, by namalować na skórze rany i blizny.

4. Kostium Złodzieja domowej roboty

Zrobienie tego stroju to bułka z masłem! Jeśli masz koszulę w biało-czarne paski, nawet się nie zastanawiaj. Wszystko, czego będziesz jeszcze potrzebować to czapka, rękawiczki, czarna maska… i worek z symbolem dolara. Kostium złodzieja już jest gotowy, w sam raz na Halloween.

5. Kostium Jigsawa domowej roboty

To jeden ze strojów, które są łatwe do zrobienia, ale robią piorunujące wrażenie. By stworzyć kostium Jigsawa potrzebujesz białej koszuli, czarnej marynarki i czerwonej muszki. Zainspiruj się poniższymi zdjęciami (źródło: Pinterest).

Najważniejszym elementem przebrania jest, rzecz jasna, makijaż. Bazę stanowi biała farba do twarzy i czarny cień do powiek (tak samo, jak w przypadku kostiumu zombie). Czerwona szminka nada się do narysowania spirali na policzkach, a czarną kredką do oczu możesz narysować linię żuchwy lalki.

Czy już wybrałeś swój kostium?

Do pracy! W czasie gdy myślisz o idealnym stroju, mógłbyś go spokojnie wykonać. Dzięki naszym pomysłom, stworzysz kostium w mgnieniu oka. Potem wystarczy dopełnić go odpowiednimi makijażem oraz akcesoriami Halloween. Niezależnie od tego, które przebranie wybierzesz, najważniejsze to świetnie się bawić podczas najstraszniejszej nocy w roku. Zadzwoń do znajomych!

Horror is fun!