Skip to content

Przebrania świąteczne

W tym artykule przedstawimy ci najbardziej oryginalne pomysły na kostiumy świąteczne, które zachwycą każdego: stroje postaci z Jasełek, przebrania sylwestrowe, eleganckie kreacje na firmową wigilię… Czytaj uważnie!

Kostiumy na Jasełka

Zaczynamy naszą listę od strojów postaci z Jasełek. Na Funidelii znajdziesz przebrania świętego Józefa, Maryi, anioła, pasterzy, a nawet Gwiazdy Betlejemskiej.

Kostiumy sylwestrowe

Koniec roku to jedna z lepszych okazji do zabawy. Warto wtedy zaszaleć i ubrać wyjątkowy strój sylwestrowy, który pomoże ci przywitać Nowy Rok. Cekiny, brokat oraz złote i srebrne dodatki nadadzą ci dodatkowego blasku.

Świąteczne garnitury Opposuit

Chcesz ubrać zabawny kostium, ale nie chcesz poświęcić swojego eleganckiego stylu? Wybierz oryginalny bożonarodzeniowy garnitur Opposuit. Zapewni ci on wytworny wygląd, w sam raz na gwiazdkowe spotkanie. Pozostałym gościom aż braknie tchu na twój widok!

Kostiumy Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej

Są postacie, których nie może zabraknąć podczas świąt. Najważniejszą z nich jest rozdający prezenty, uwielbiany przez dzieci radosny staruszek. Stroje Świętego Mikołaja oraz sukienki Pani Mikołajowej to jedne z najpopularniejszych przebrań w okresie bożonarodzeniowym.

Od klasycznych kostiumów:

Po oryginalne, zabawne wersje:

Mikołaja zawsze wspiera jego wierna żona:

Twój pupil także ma szansę przeobrazić się w Mikołaja:

Kostiumy elfa świątecznego

Czy jest coś przyjemniejszego od przebrania się za Świętego Mikołaja i rozdawania prezentów? To przebranie się za elfa świątecznego. Po ciężkiej całorocznej pracy nad tworzeniem podarków mali pomocnicy Mikołaja korzystają z wolnego w Wigilię i urządzają wielką imprezę!

Możesz przebrać się za elfa w gronie rodzinnym, każdy z pewnością znajdzie strój w sam raz dla siebie: mama, tata, dzieci, nawet twój pupil.

Piżamy Kigurumi i kombinezony Onesie

Zazwyczaj w święta jest dosyć zimno (chyba że spędzasz je na Hawajach). Jeśli szybko marzniesz, polecamy ci te stroje Kigurumi i Onesie. Będziesz dzięki nim mógł cieszyć się świętami, wcale nie odczuwając żadnego chłodu.

Kostiumy bałwana

Strój bałwana jest stałym elementem listy najlepszych świątecznych przebrań. Ciepły, zabawny, i niezwykle przytulaśny, tak jak Olaf z Krainy Lodu.

„Brzydkie” swetry świąteczne

Niech nic nie zakłóci twojego oczekiwania na Gwiazdkę. Pokaż wszystkim, jak cenisz sobie ten wyjątkowy czas w roku, z pomocą tych swetrów świątecznych. Nadadzą ci uroczy, „rodzinny” wygląd. Powitaj gości w swoim wyjątkowym ubraniu, pozuj w nim do bożonarodzeniowych zdjęć, a przede wszystkim czuj się w nim dobrze.

Lubisz zarówno tradycję, jak i nowe technologie? Załóż ten cyfrowy model. Kominek na swetrze jeszcze nigdy nie wyglądał tak realistycznie.

Kostiumy choinki

Podczas świąt ozdabiamy nasze domy fantastycznymi gwiazdkowymi dekoracjami, puszczamy kolędy i zabieramy się za ustawianie szopki bożonarodzeniowej i ubieranie choinki… Właśnie! Choinka to jedna z najważniejszych dekoracji świątecznych. To pod nią trafiają prezenty, przy niej spędzamy wieczory wraz z najbliższymi, a dzieci z ochotą wieszają na niej bombki, łańcuchy i zakładają (z naszą pomocą) gwiazdę na jej czubek… A może by tak założyć kostium choinki?

Akcesoria do twojego kostiumu świątecznego

Tak jak gust jest zależny od kolorów danego przedmiotu, tak Gwiazdka jest silnie związana z pewnymi rekwizytami. Nie lubisz kostiumów, ale wciąż chcesz aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach świątecznych? Wybierz dla siebie jedno z tych akcesoriów. Czapkę Świętego Mikołaja, czapkę Elfa, opaskę na głowę… Oto niektóre z najpopularniejszych i najczęściej widywanych na ulicy dodatków świątecznych. Tylko popatrz!

Dodatki do kostiumu Świętego Mikołaja

Jeśli w tym roku wypadła twoja kolej, by przebrać się za Mikołaja, pierwszą i najważniejszą rzeczą jest dobranie niezbędnych akcesoriów do stroju. Stworzyliśmy poniższą listę, byś o niczym nie zapomniał. Czytaj ją uważnie!
Nie może ci zabraknąć nakrycia głowy Mikołaja. Klasycznej czerwono-białej czapki, która jest tak utożsamiana z tą niezwykłą postacią. Nie musisz stawiać na tradycję, polecamy ci wiele oryginalnych opcji tego dodatku.

Gęste włosy i broda Mikołaja wywołują zazdrość u niejednego mężczyzny! Dopełnij swój strój w możliwie najlepszy sposób, zaopatrując się w pełną loków sztuczną brodę i pasującą do niej perukę.

Święty Mikołaj czyta co roku tak wiele listów od dzieci, z pewnością pogorszył mu się nieco wzrok. Przydadzą ci się okulary!

Chłodne powietrze Laponii każdemu dałoby w kość. W niskich temperaturach tak łatwo odmrozić sobie palce. Mikołaj co roku przygotowuje prezenty dla milionów ludzi, dlatego musi chronić ręce. Zadbaliśmy również o Panią Mikołajową, mamy dla niej wyjątkowe rękawiczki!

Mikołaj nie byłby tak uroczy bez swoich „krągłości”, zwłaszcza dużego brzucha. To on sprawia, że tak lubimy tę postać.

Wielki brzuch wymaga czegoś, co pomoże nam dopasować strój w talii… Potrzebujesz czarnego paska ze złotą klamrą.

Mikołaj nosi wielkie czarne buciory. Jeśli ich nie posiadasz, wystarczą nasze czarne nakładki na buty.

Kim byłby Mikołaj bez swojego magicznego worka na prezenty? To najważniejszy dodatek do kostiumu, jeśli zależy ci na wiarygodności!

Świąteczne opaski na głowę

Opaski na głowę to bardzo popularne świąteczne dodatki, a to za sprawą swej prostoty, elegancji i potencjału komediowego. Jest tak wiele opcji do wyboru. Od opaski przedstawiającej Mikołaja schodzącego w dół komina, po egzemplarz przypominający choinkę. Dzięki temu dodatkowi pokażesz wszystkim wokół swoje poczucie humoru.