Skip to content

Jak się przebrać za pirata: kostiumy, makijaż, akcesoria i nie tylko ⚔

Yo ho, yo ho, a pirate’s life for me! Przygotuj się do wypłynięcia na szerokie wody w swoim najlepszym kostiumie pirata. Czas na przeżycie setek przygód. Chcemy pokazać ci, jak uzyskać perfekcyjny wygląd pirata z pomocą stroju, akcesoriów i dobrego makijażu.

Yo ho, yo ho, a pirate’s life for me! Przygotuj się do wypłynięcia na szerokie wody w swoim najlepszym kostiumie pirata. Czas na przeżycie setek przygód. Chcemy pokazać ci, jak uzyskać perfekcyjny wygląd pirata z pomocą stroju, akcesoriów i dobrego makijażu.

Inspiracje dla świetnego pirackiego wyglądu

Świat korsarzy jest niezwykle różnorodny. Istnieje tak wiele opcji stroju do wyboru. Jeśli chodzi o podstawy, wszystko czego potrzebujesz to biała koszula z bufiastymi rękawami, kamizelka, szerokie brązowe spodnie i wysokie czarne buty. Możesz postrzępić lub poszarpać ubrania, by nadać im niechlujny wygląd. W końcu piraci spędzają całe lata z dala od lądu, walcząc z innymi rozbójnikami oraz siłami natury!

Piraci to łajdacy, którzy stoczyli wiele bitew – dlatego właśnie wyglądają nieco surowo i strasznie. Zazwyczaj mają blizny, uszkodzone jedno oko (przez to noszą na nim opaskę), hak zamiast dłoni albo drewnianą nogę. Mężczyźni noszą co najmniej kilkudniowy zarost, ponieważ golenie się i dbanie o skórę nie jest dla nich priorytetem. Istnieją też rozbójnicy morscy, którzy podróżują z egzotycznymi zwierzętami, sprowadzonymi z „Nowego Świata” – na przykład z papugą, siedzącą całymi dniami na ich ramieniu.

Możesz zainspirować się słynnymi piratami z siedmiu mórz (prawdziwymi lub fikcyjnymi), takimi jak Czarnobrody, Kapitan Hak z Piotrusia Pana, Jack Sparrow z Piratów z Karaibów czy Długi John Silver z Wyspy Skarbów.

W Funidelii znajdziesz niezliczoną ilość kostiumów pirata dla całej rodziny. Mamy stroje dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Nawet najmłodsi mogą wejść na pokład statku, za sprawą naszych zabawnych przebrań korsarza dla niemowląt.

Jak wykonać idealny makijaż pirata?

Najpierw musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Mamy na myśli kolorowe kosmetyki do makijażu oraz lateks w płynie i sztuczną krew do stworzenia ran i blizn…

Jeśli chcesz uzyskać realistyczny, bezlitosny wygląd pirata, zalecamy ci wykonać kilka sztucznych blizn na twarzy. Mamy dla ciebie tutorial makijażowy, który przeprowadzi cię przez cały proces tworzenia blizny.

    • Krok 1: Możesz stworzyć realistyczne blizny i rany przy użyciu płynnego lateksu.

    • Krok 2: Nałóż go na odpowiedni obszar skóry twarzy z pomocą pędzelka i poczekaj aż wyschnie. Wystarczy kilka minut.

    • Krok 3: Pomaluj ranę kolorowymi kosmetykami w odcieniach brązu, czerwieni i fioletu. Użyj ciemniejszych barw na środku, a jaśniejszych na brzegach. Możesz także użyć sztucznej krwi, jeśli zależy ci na stworzeniu świeżej, jeszcze jątrzącej się rany.

    • Krok 4: I to tyle – blizna pirata gotowa. Nie martw się, to tylko makijaż.

Oto filmik, w którym możesz zobaczyć cały proces powstawania tej charakteryzacji.

Kostiumy pirata i najważniejsze akcesoria

Wiesz już, jak uzyskać wygląd rozbójnika morskiego i wykonać realistyczny makijaż, dzięki któremu staniesz się gwiazdą następnej pirackiej imprezy. Teraz pora zastanowić się nad wyborem dodatków do stroju. Bez nich nie uda ci się stworzyć idealnego stroju.

Długie włosy i sztuczna broda

Żaden szanujący się korsarz nie ma czasu myśleć o swoim wyglądzie… Większość ma długie włosy i przynajmniej kilkudniowy zarost – oczywiście, mówimy tylko o mężczyznach. Pamiętaj, żeby dołączyć do swojego kostiumu dobrą perukę i/lub sztuczną brodę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Chusty i bandany

Szale, chusty i bandany to dosyć powszechny piracki dodatek, noszony zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Korsarze zakładają je zwykle na głowę.

Jeśli nie jesteś pewny jak zawiązać swoją bandanę, oto krótki poradnik.

Kapelusze pirackie

Rozbójnik morski byłby nikim bez odpowiedniego nakrycia głowy. Kapelusz piracki powinien być duży, najlepiej czarny lub brązowy i niepozbawiony detali. Chcemy ci pokazać jego dwa warianty: kapelusz z czaszką oraz wersję deluxe ze złotymi akcentami.

Haki, opaski na oko, lunety…

Teraz brakuje ci jedynie kilku akcesoriów. Te dodatki uzupełnią twój kostium i nadadzą mu więcej realizmu. Trzymaj hak w dłoni schowanej w rękawie, załóż czarną opaskę na jedno oko i zerkaj co jakiś czas przez lunetę, by dostrzec na czas zbliżający się statek wroga czy noszony przez niego medalion lub pierścień.

Broń

Piraci są zawsze przygotowani na wszelkie niebezpieczeństwa lub abordaż statku, który przepływa obok nich na bezkresnym oceanie. Ci wprawieni w boju morscy rozbójnicy noszą przy sobie sztylety, szable albo pistolety. Jeśli chcesz być dobrym piratem, dołącz do swojego stroju broń (atrapę, rzecz jasna).

Jack Sparrow i kostium z filmu Piraci z Karaibów

Nie mogliśmy nie wspomnieć w tym artykule o wspaniałym Jacku Sparrow, bohaterze serii filmów Piraci z Karaibów. Jack to dziwaczny, odważny i lekko szalony rozbójnik morski, który przeżył zarówno wiele przygód, jak i katastrof – należy wspomnieć, że sporo z nich nastąpiło z jego winy.

Każdy może się przebrać za Jacka Sparrowa, mamy stroje z Piratów z Karaibów dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli chcesz się wyróżnić z tłumu, nie zapomnij o czerwonej chuście na głowę, kapeluszu, peruce z dredami i słynnej brodzie z dwoma warkoczykami. Pomaluj też oczy na czarno, by wyróżniały się na tle chusty. Przede wszystkim jednak powinieneś nauczyć się poruszać w charakterystyczny, beztroski i nieprzewidywalny sposób – zupełnie tak, jak Jack.

Yoo hoo, Yoo hoo… A pirate’s life for me!