Stroje pirata i korsarza

Wszyscy na pokład! Dzięki jednemu z naszych kostiumów piratów będziesz mógł opływać siedem mórz i nic cię nie przerazi. Stań się dzielnym żeglarzem, lub piękną piratką. Stroje korsarzy są ponadczasowe i zawsze będą mile widziane na przebierankowych imprezach i podczas Karnawału. Oprócz kostiumu, przydadzą ci się też pirackie akcesoria. W naszym sklepie online znajdziesz haki, chusty na głowę, pasy, miecze i opaski na oko. Wszystkie są niezbędnymi elementami stroju prawdziwego pirata. Gdy się w nie zaopatrzysz, będziesz mógł wyruszyć na poszukiwania skarbów, podczas których przemierzysz morza i przeżyjesz tysiąc i jedną przygodę. Na Funidelii mamy kostiumy piratów dla dorosłych i dzieci. Możesz zmienić się w seksowną piratkę, lub dzielnego Kapitana Haka. Oferujemy też stroje popularnych korsarzy, takich jak Jack Sparrow. Wystarczy tylko, że znajdziesz dla siebie odpowiednie przebranie i możesz organizować imprezę w pirackim klimacie! Ho, ho, ho, ho, życie pirata to najlepsze życie!

Filtruj listę
Twoje wyszukiwanie:

Strój pirata: Poczuj się jak odważny władca mórz!

traje-pirata

Najlepsze stroje pirata znajdziesz w Funidelia! Mamy ogromny katalog pełen strojów pirata i piratki oraz akcesoriów, dzięki którym poczujesz się jak najprawdziwszy korsarz.

Jesteś odważna i szukasz stroju piratki? A może jesteś dzielnym mężczyzną i chcesz kupić strój pirata? Jeśli odpowiedź to TAK, to jest Twoje miejsce! Nie zapomnij, że u nas znajdziesz także szeroki wybór przebrań za pirata dla dzieci. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Istnieje wiele różnych wersji przebrań za pirata, które świetnie nadają się na każdy typ imprezy przebieranej. Wybierasz się na przebieraną imprezę tematyczną? Chcesz się przebrać za korsarza na pirackim party w szkole? A może szukasz kostiumu pirata na bal karnawałowy, albo wolisz kostium pirata deluxe?

Strój pirata to kostium, który nigdy nie wyjdzie z mody i doczekał się wielu różnorakich wersji. Z powodzeniem nada się na karnawał i na Halloween. Jedyne, o co musisz zadbać, to inny makijaż i dodatki, dzięki którym Twój look pirata będzie bardziej mroczny i złowrogi. W tej sekcji damy Ci także porady odnośnie tego, jak przebrać się za pirata na każdą imprezę przebieraną - obojętnie, czy szukasz przebrania dla dzieci, czy dla dorosłych.

Piraci i piratki na imprezie karnawałowej

Wolisz wersję złego pirata, czy pirata, który jest poszukiwaczem wesołych przygód? Kostium pirata to jeden z najczęściej wybieranych przebrań na karnawał - zarówno w wersji dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Czytaj dalej, aby poznać nasze porady odnośnie tego, jakie przebranie pirata wybrać. Jednak zanim do tego dojdziemy, zapoznajmy się z historią piratów. Skąd oni w ogóle się wzięli?

Kim w ogóle są piraci?

pirata

Piraci istnieją od czasów przed Rzymianami i Grekami, praktycznie od czasu, gdy rozwijać zaczęła się komunikacja morska. Ich niebezpieczna profesja polegała na napadach, w celu rabunkowym, za pośrednictwem łodzi lub statków, na inne środki transportu morskiego.

Tak niebezpieczny zawód często przyczyniał się do nierzadko krwawych bitew o łup. Piraci rzadko kiedy cieszyli się dobrą sławą - z piractwem walczyki między innymi Pompejusz, Juliusz Cezar, czy Oktawian August.

Piraci aktywni byli głównie w basenie Morza Śródziemnego i na wodach Nowego Świata, w tym Azji, obu Ameryk i Karaibów. Statki były tam pełne pożądanych towarów, które łatwo stawały się ich łupem.

Gdy statek piracki napadał na inny, rozbojowi zwykle towarzyszyło okrucieństwo i przemoc, choć niekiedy załoga dobrowolnie poddawała się i oddawała w ręce piratów. Celem tych brutalnych działań było zdobycie łupu przeciwnika i przejęcie złota, srebra i innych klejnotów. Choć działania pirackie zwykle były brutalne i okrutne, ci dzielni wojownicy często unosili się honorem i pilnie przestrzegali swojego kodeksu.

Różnica między piratami i korsarzami

zeerovers

Piractwo bez wątpienia było agresywnym stylem życia: niektórzy z wilków morskich podlegali królowi (byli nimi korsarze), którzy sponsorowani byli przez dany kraj. Ich celem było zdobycie łupu w zamian za ochronę, którą bezpośrednio zapewniał im król.

Innym typem pirata byli ci, którzy nie podlegali absolutnie nikomu. Byli oni szczególnie okrutni i miłowali się w złowrogich torturach. Wszyscy piraci byli niesamowicie wykwalifikowani w zakresie obsługi broni i walki wręcz.

Najbardziej znani piraci

piraten

Ci piraci na zawsze zapisali się w kartach pirackiej historii:

Francis Drake - korsarz, który służył Anglii. Za czasów jego rządów doszło do wielu brutalnych ataków pod sztandarem hiszpańskiego imperium. Sir Drake był wyjątkowo popularnym bohaterem w Anglii.

John Hawkins - kapitan jednego z okrętów, które były częścią "The Sea Dogs", czyli popularnych wilków morskich.

Piet Hein - korsarz, który służył Holandii, który w wieku 20 lat porwany został przez Hiszpanów. Był on admirałem Kompanii Zachodnioindyjskiej i Stanów Generalnych oraz bohaterem wojny osiemdziesięcioletniej.

John Ward - powołany przez brytyjską marynarkę wojenną, na miano historycznego pirata zasłużył porywając małą żaglówkę i następnie statek podczas wojny na Morzu Śródziemnym. Wszystko to oczywiście w celu pozyskania nowych łupów.

Emanuel Wynne - pirat francuski, który stworzył flagę piracką. Żeglował głównie po wodach przy wybrzeży Afryki.

Edward Teach, "The Blackbeard" - bez wątpienia jeden z najgroźniejszych piratów swego okresu znany ze swej czarnej i bujnej brody. Żeglował głównie po wodach przy wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i Karaibów. Dzięki jego przerażającemu wyglądowi chętnie dołączało do niego wielu piratów-amatorów, którzy chcieli być tacy, jak legendarny pirat.

Bartholomew Roberts - marynarz, który czuł się niedoceniany przez angielską flotę i który wiecznie chciał więcej i więcej. Zdobył i obrabował dużą ilość statków. Po udanym podboju chętnie celebrował te zdarzenia wraz ze swoją załogą, nie wylewając wina za kołnierz.

Anne Bonny - ta piratka była nieślubną córką zamożnego prawnika ze Stanów Zjednoczonych. Odeszła ona z domu wraz z jej kochankiem, który był marynarzem. Wkrótce potem wspólnie zasilili szeregi piratów.

Edward Low - wyjątkowo agresywny pirat, który był aktywny w XVII wieku na amerykańskim wybrzeżu. Zrabował wiele statków i nierzadko imał się brutalnych tortur na swoich poddanych.

Kapitan Hak - historia kapitana Haka z Piotrusia Pana bazuje na postaci angielskiego kapitana z XVII wieku, Christophera Newporta. Bezlitośnie zrabował on wiele statków hiszpańskiej floty, a podczas jednego z pojedynku stracił prawą dłoń.

Jakie są typowe cechy ubioru każdego pirata?

traje-pirata

Prawdziwy pirat zawsze nosił ciemne spodnie wiązane poniżej kolana. Jego bluzką zazwyczaj była biała piracka koszula przewiązana w pasie szerokim pasem. Koszula piracka miała to do siebie, że zwykle odsłaniała ramiona pirata. Poza tym ubiór pirata cechował się długą, zazwyczaj brązową, czerwoną, lub czarną, nieco przydużą marynarką lub narzutką. Jej guziki były bardzo charakterystyczne: duże, okrągłe i zazwyczaj w złotym kolorze. Piraci nierzadko używali także peleryny, która miała ich chronić przed morską bryzą i słońcem. Ta zazwyczaj była czarna lub czerwona i wykonana z welwetu. Typowe buty pirata to ciężkie, ciemne kozaki.

Najbardziej typowymi akcesoriami, które uzupełnią Twój strój pirata są: hak pirata na wzór tego, jakiego używał Kapitan Hak, szpada piracka, piracka opaska na oko, dzięki której będziesz wyglądał jak prawdziwy twardziel gotowy do walki w każdym momencie, czapka pirata o trzech rogach i oczywiście piracka chustka na głowę z charakterystycznym nadrukiem pirackiej czaszki i kości. Twoi wrogowie zadrżą ze strachu na Twój widok!

W naszej sekcji, poza klasycznymi strojami pirata, znajdziesz także całe mnóstwo innych wersji przebrania pirata. Są one dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i fasonach. Dzięki temu znajdziesz ukryty skarb raz dwa, a wszyscy na imprezie będą chcieli strzelić sobie z Tobą oryginalne selfie!

Przebrania pirata dla dzieci: idealnie nie tylko na bal przebierańców!

pirata-niño

W naszej sekcji przebrań za pirata znajdziesz wiele ciekawych opcji także dla chłopców i dla dziewczynek. Zaproś kolegów i koleżanki na imprezę urodzinową i przebierzcie się wszyscy za piratów! Który maluch z załogi będzie okrutnym kapitanem? Stwórz swoją własną flotę i rabuj skarby wrogów w najlepsze.

Aby przygotować piracką imprezę, musisz zadbać o kilka detali. Na przykład zorganizuj zabawę w poszukiwanie skarbów, stwórz prawdziwą mapę piracką i wyrusz na poszukiwania.

Nie zapomnij o pirackiej dekoracji Twojego domu! Do tego będziesz potrzebował akcesoriów pirata, takich jak girlandy i flagi z nadrukiem pirackich kości i czaszki.

Dla tych najmniejszych (0-3 lata) także coś się znajdzie: przebrania za pirata dla niemowląt również znajdziesz w Funidelia! Teraz nie masz już żadnej wymówki: musisz zorganizować pirackie party w najbliższym czasie!

Nie ma nic lepszego niż życie pirata… oprócz naszych akcesoriów pirackich!

piraten accessoires

Wszystkie zabawne dodatki pirata znajdziesz w tajemnej komnacie pełnej skarbów w Funidelia. U nas kupisz słynny i legendarny hak Kapitana Haka, złote pierścienie, skarby, kufry pirackie... Olśnij wszystkich Twoim wyglądem na imprezie pirackiej.

Aby wyglądać jak najprawdziwszy pirat, musisz zadbać o istotne akcesoria pirata. Chcesz być jak kapitan ze statku pirackiego? Zadbaj o czapkę pirata! Jesteś członkiem załogi pirackiej? Koniecznie zadbaj o chustkę piracką w czaszki, zestaw z wąsami z brodą oraz o inne dodatki, które pomogą Ci w Twojej metamorfozie.

Niestety nie z każdej bitwy wychodzi się zwycięską ręką... Jeśli podczas jednej z nich stracisz oko, nic sie nie bój! U nas znajdziesz szeroki wybór przepasek pirata na oko, które sprawią, że nikt Ci już nie podskoczy. Mimo tego, nawet z jednym okiem, nadal masz szansę na obrabowanie statków Twoich wrogów. Wszyscy na pokład!

Bądź odważny jak najznakomitsi piraci: Kapitan Hak i Jack Sparrow

traje-pirata

Najbardziej znani piraci w historii zawładnęli wodami opływającymi wszystkie kontynenty, zdobywając interesujące łupy. Byli odważni, podejrzliwi, nieufni i pilnie strzegli zdobytych skarbów.

Piraci często są bohaterami animacji i bajek, filmów dla dzieci oraz dla dorosłych. Bez wątpienia piraci mają w sobie coś, co przyciąga do nich zarówno młodych, jak i starych. Po zdobyciu nowego skarbu nie ma czasu na wytchnienie: prawdziwy pirat nigdy nie odpoczywa i zawsze planuje kolejną wyprawę. Jak myślisz, co sprawia, że piraci nie tracą na swojej popularności? Może chodzi tu o ich awanturniczy tryb życia?

W Funidelia znajdziesz oficjalne stroje z Jake i piraci z Nibylandii oraz z Piratów z Karaibów. Ruszaj na zakupy!

Przebierz się za pirata nawet na Halloween!

halloween-pirata

Istnieje coś bardziej przerażającego niż postać klasycznego pirata? Tak! Są nimi piraci zombie i stroje załogi ze statku widmo!

Blada twarz, siwe włosy, postrzępione ubrania, wszechobecne czaszki i kości szkieletów... Co byś zrobił, gdybyś zobaczyć pirata zombie? Boisz się już? Spraw, że Twój kostium pirata przerazi każdego śmiałka w Halloween!

Uważaj na Twój skarb, zbliża się halloweenowy atak piratów zombie, ho ho ho!

Top