Stroje Alicja w Krainie Czarów

Zapraszamy cię w podróż do fantastycznego świata, w którym wszystko jest możliwe. I trochę szalone. Zanurz się we wspaniałym magicznym świecie powieści Lewisa Carrolla z pomocą tych kostiumów z Alicji w Krainie Czarów, i ciesz się nieskończoną ilością przygód z bohaterami tej historii. Kostium Alicji znajdziesz w naszej kolekcji strojów Disneya. Mamy wersję dla dziewczynek, słodką Alicję w niebieskiej sukience i białym fartuchu oraz seksowną wersję dla kobiet. Posiadamy również kostiumy innych postaci, które towarzyszą głównej bohaterce w odkrywaniu sekretów Krainy Czarów. Daj się skusić szaleństwu z kostiumem Szalonego Kapelusznika lub przemień się w najstraszniejszą mieszkankę tego dziwacznego świata: Królową Kier. Podążaj za białym królikiem i dobrze się baw w jednym z naszych kostiumów z Alicji w Krainie Czarów!

Produkty z licencją

Podobne produkty

Twoje wyszukiwanie:

Podążaj za białym królikiem

alicia

Dziś zanurzymy się w magicznym świecie Alicji w Krainie Czarów (Alice's Adventures in Wonderland). Jest to najbardziej znany utwór angielskiego wykładowcy matematyki, który tworzył pod pseudonimem Lewis Carroll (prawdziwie imię autora powieści to Charles Lutwidge Dodgson). Powieść powstała już w 1865 roku, a po 6 latach doczekała się kontynuacji pod tytułem Po drugiej stronie lustra. Od tego czasu postać Alicji, Królowej Kier, Białego Królika czy Szalonego Kapelusznika na stałe wpisały się w historię literatury, zaliczając się do jednych z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów kiedykolwiek opisanych przez człowieka.


Warto mieć na uwadze fakt, że opowieść o Alicji nie znalazła odzwierciedlenia jedynie w literaturze, ale także w świecie teatru, komiksu i kina. Historia bowiem w roku 1951 przeniesiona została na wielki ekran w wersji animowanej Walta Disneya, tym samym stając się jedną z najpopularniejszych animacji stworzonych przez przedsiębiorstwo Walt Disney Productions. Kolejnych prób interpretacji dzieła Carroll’a podjął się w roku 1985 czeski reżyser Jan Švankmajer, oraz w 2010 Tim Burton tworząc dwie części filmu; pierwszą o tym samym tytule, co pierwotna książka angielskiego autora, i drugą pod tytułem Po drugiej stronie lustra. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim filmie reżyserii Tima Burtona, możemy podziwiać kreacje aktorów takich jak na przykład: Johnny Depp (w roli Szalonego Kapelusznika), Mia Wasikowski (w roli Alicji), Helena Bonham Carter (w roli Królowej Kier ) czy Anne Hathaway (w roli Mirany).

Strój Alicji w Krainie Czarów

alicia1

Główną bohaterką jest tytułowa Alicja - spekuluje się, że za pierwowzór postaci uważana jest Alice Liddeil, która była córką dziekana oksfordzkiego Christ Church, z którym autor historii pracował przez wiele lat i przyjaźnił się. Mała Alice była także fotomodelką autora powieści i ochoczo wsłuchiwała się w anegdoty pisarza.

Alicja kojarzona jest najbardziej z niebieską sukienką do kolan z białym fartuszkiem, choć w pierwszym wydaniu książki pojawia się w żółtej sukience. Dziewczynka jest uroczą niebieskooką blondynką, która włosy przewiązuje czuprynę czarną wstążką lub opaską (ang. Alice band).

W naszym dziale przebrań Alicji z Krainy Czarów znajdziesz kostium Alicji w wielu wariantach: przebranie Alicji z długą sukienką, strój Alicji z krótką spódniczą, biały fartuszek jako dodatek do stroju, czy kostium Alicji w Krainie Czarów w wersji sexy mrrrraaauuu…

Kostium Alicji - oryginalny pomysł na przebranie

alicia2

Jeśli jednak klasyczny kostium Alicji nudzi Cię i nie jest tym, czego szukasz, nic się nie martw: w Funidelia dbamy także o Twój gust i dlatego oferujemy Ci stroje Alicji w nieco innej wersji. Biorąc pod uwagę kontrowersje, które powstały wokół powieści Carroll’a, w tej sekcji nie mogło także zabraknąć innych, niż klasyczne, przebrań głównej bohaterki historii. Alicja w Krainie Czarów to książka, która zachowuje absurdalną logikę snu i wypełnione jest satyrycznymi aluzjami do wrogów i przyjaciół autora powieści.

Powieść o Alicji jest nieco kontrowersyjna i doczekała się wielu różniących się adaptacji. W związku z powyższym, nasze stroje z Alicji w Krainie Czarów dostępne są także w różnych wersjach: jeśli dość masz bycia słodką dziewczynką i chcesz się przebrać za Alicję rodem z psychodelicznego snu, zerknij na nasze stroje głównej bohaterki, dzięki którym z pewnością nie przejdziesz niezauważona. Wyobraź sobie tylko przebranie Alicji z kocimi uszami w biało-czarną kratę, biało-czarny strój Alicji w mrocznym stylu gothic, czy sukienkę Alicji, która swoim wyglądem bardziej przypomina zwariowany, kolorowy sen, niż tradycyjną sukienkę blond dziewczynki o niebieskich oczach.

Tak, jak sama zauważyłaś, mamy dla Ciebie kostium Alicji w wielu wariantach: W tej sekcji znajdziesz jednak nie tylko strój Alicji (w wersji dla kobiet i dziewczynek), ale także stroje innych bohaterów powieści.

Królowa Kier, czyli okrutna władczyni Krainy Czarów

krolowakier

Królowa, która pojawia się w powieści Carroll’a jest postacią wyjątkową - jest uosobnieniem wszystkich rzeczy, za którymi nie przepada, lub których boi się Alicja.

Królowa Kier, grana w filmie Tima Burtona przez Helenę Bonham Carter, w przeciwieństwie do innych postaci z Krainy Czarów, nie jest szalona czy zwariowana - bezwzględna władczyni Krainy jest zdystansowana, chłodna, a jej zachowanie nie odbiega zbytnio od normy. Obecność Czerwonej Królowej budzi strach i antypatię nie tylko samej dziewczynki, ale także innych bohaterów powieści Carroll’a - w tym także samego Króla Kier. Władczyni bowiem miłuje się w ścinaniu głów bohaterom, którzy w pewien sposób zaleźli jej za skórę. Okrutna władczyni w swoim działaniu wykorzystuje żywe istoty i przedmioty, w pewien sposób upokarzając te same i pokazując swą wyższość nad innymi. W ten sposób Królowa Kier gra w krokieta używając flamingów i jeży, a swoich poddanych (gry do karty) traktuje jak sprzęt i przedmioty - a nie jak żywe osoby.

Postać Królowej Kier nie bez przyczyny utożsamiana jest z symbolem serca. Zarys serca odnosi się do wewnętrznego rozdarcia, które targa emocjami głównej bohaterki. Alicja toczy wewnętrzną walkę sama ze sobą, starając się stawić czoła złej królowej. Ostatecznie blondwłosa dziewczynka postanawia zmierzyć się z władczynią i obnażyć ją jako zwykłą kartę do gry.

Postać Królowej Kier to bohaterka niesamowicie barwna i zdecydowanie wyróżniająca się swoim ubiorem. Strój Królowej Kier to absolutny “must have” dla wszystkich odważnych dziewczyn, które czują się silne i uwielbiają dominować w towarzystwie. W naszej sekcji przebrań za Królową Kier znajdziesz wiele wersji tego przebrania: poczynając od klasycznej wersji stroju karty dama serc, po kostium Królowej Kier z wersji filmu w reżyserii Tima Burtona, na abstrakcyjnych i seksownych wariantach tego samego przebrania kończąc. Zazwyczaj jednak stroje bezwzględnej władczyni z Krainy Czarów mają ten sam wspólny mianownik: suknia (lub spódnica) z nadrukiem serc, które nawiązują do figury karty, którą ta władczyni reprezentuje, wysoko postawiony kołnierz, misterna ruda peruka, na której znajduje się mała korona i pończochy w serca. Jeśli chcesz dodać ostatecznego szlifu Twojemu przebraniu Królowej Kier i raz na zawsze obnażyć uczucia Alicji, zdecydowanie powinnaś zdecydować się na makijaż okrutnej władczyni: białe lico, małe, czerwona usta i charakterystyczny niebieski cień na powiekach sprawią, że na pewno nie będziesz niezauważona na Twojej imprezie tematycznej inspirowanej powieścią o Alicji w Krainie Czarów.

Szalony Kapelusznik, czyli najbardziej zwariowana postać z Alicji w Krainie Czarów

alicia3

Dlaczegóż ma koniecznie wskazywać godzinę? - mruknął Kapelusznik. - Czy twój zegarek, powie ci, który jest teraz rok? - Oczywiście, że nie - powiedziała dziewczynka. - Lecz cóż w tym dziwnego, rok można pamiętać i bez zerkania. - To tak, jak u mnie - powiedział Kapelusznik.

Źródło: Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów

Brzmi nieco abstrakcyjnie, prawda? To jednak nic dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że Kapelusznik był szalony.

W czasach wiktoriańskich osoby, które trudziły się wykonywaniem kapeluszy, często nazywano szalonymi i przypisywano im chorobę kapeluszników. Cóż to takiego? Tak nazywano schorzenie powstałe w wyniku zatrucia rtęcią, której opary zostawały wdychane przy obróbce filcu, tak często wykorzystywanego przy produkcji kapeluszy. Zatrucie prowadziło do zaburzeń wszelkiego rodzaju, między innymi do nieśmiałości i rozdrażnienia.

Szalony Kapelusznik (ang. Mad Hatter) to kolejna postać z powieści o Alicji w Krainie Czarów, która zasługuje na naszą uwagę. Bohater ten znalazł swoje miejsce zarówno w pierwszej części historii o Alicji, jak i w drugiej pod tytułem Po drugiej stronie lustra. Kapelusznik jest ekscentryczną i niezwykle charakterystyczną postacią, która jest ofiarą kłótni z Czasem i uczestnikiem długiej popołudniowej “herbatki”.

Lewis Carroll tworząc postać Szalonego Kapelusznika co prawda z pewnością inspirował się zaburzeniem, które opisywane jest wyżej, jednak warto mieć na uwadze również fakt, że postać odtwarzana w filmie Tima Burtona przez Johnnego Deppa została wykreowana bazując na znajomości autora powieści z pewnym mężczyzną, który miłował się w nadawaniu wszelkim wymyślnym przedmiotom drugiego życia i w gromadzeniu rzeczy, które niekoniecznie były użyteczne, lub przydatne… Tak powstała postać Szalonego Kapelusznika, który miał prawdziwą obsesję na punkcie czasu i trudził się gromadzeniem między innymi zegarków wszelkiego typu.

Może herbatkę?

Szalony Kapelusznik (prawdziwe imię bohatera to Tarrant Hightopp) po raz pierwszy zetknął się z naszą główną bohaterką, gdy ta miałą 7 lat. Ta dwójka przypadła sobie do gustu - zaprzyjaźnili się i razem pili popołudniową herbatkę, która w przypadku Tarrant’a okazała się być prawie nieskończona, ponieważ Alicja spotyka Kapelusznika w tym samym miejscu popijając ulubiony napar po ponad dziesięciu latach…

Nie istnieje lepsza forma spędzania czasu niż popijanie popołudniowej herbatki w towarzystwie Szalonego Kapelusznika!

Tarrant Hightopp to najlepszy przyjaciel Alicji w Krainie Czarów, który zrobi wszystko aby pomóc dziewczynie w walce z Czerwoną Królową. Jeśli chcesz wcielić się w Szalonego Kapelusznika, tak jak zrobił to Johnny Depp, jesteś w dobrych rękach.

P.s.: Wstawiliście już wodę na popołudniową herbatkę?

Stroje Szalonego Kapelusznika

alicia5

Oferujemy Ci stroje Szalonego Kapelusznika, jakich świat nie widział. Tak, jak w przypadku strojów Alicji, kostium Kapelusznika także dostępny jest w wielu wariantach i wersjach: od klasycznej wersji Kapelusznika poczynając, na abstrakcyjnej, zwariowanej i wyśnionej kończąc. W Funidelia wiemy, że to, czego szukasz to niepowtarzalne i oryginalne przebranie - dlatego też wariantów kostiumu Kapelusznika jest wiele i jest w czym wybierać… Naprawdę! Sam powiedz, widziałeś kiedyś Szalonego Kapelusznika w wersji zombie albo przerażającego Kapelusznika ubranego na czarno? Jeśli jesteś dziewczyną i mimo to chciałabyś poczuć się jak najbardziej zwariowana postać z Alicji w Krainie Czarów nic się nie bój - mamy też coś dla Ciebie.

Kostium Szalonego Kapelusznika dla kobiet to to, czego szukasz. Dostępne rozmiary od XS do XL - teraz każdy(a) z Was znajdzie u nas coś dla siebie! Co prawda wersji przebrania za Kapelusznika jest całe mnóstwo, jednak fakt jest taki, że każde z nich zawiera pewne elementy, które charakteryzują tę postać: przykrótkie, kolorowe spodnie, szalona ruda czupryna (ruda peruka), długa, pstrokata marynarka i … oczywiście wielki kapelusz, a jakże by inaczej!

Kostiumy z Alicji w Krainie Czarów dla rodzin i dla grup

alicia6

Tak, tak… Wiemy, że mawia się, że powieść o Alicji w Krainie Czarów to nietypowa powieść dla dzieci, ba, że nawet nie nadaje się do czytania przez najmłodszą część naszego społeczeństwa. Pełno w niej ukrytych symboli, które nie mogą być zrozumiane przez najmniejszych, i że bohaterowie bywają agresywni lub impulsywni, z ich ust płyną słowa, które nie przypadną do gustu dzieciom (lub co gorsza: ich rodzicom). Carroll w powieści w dwojaki sposób nawiązuje do swoich przyjaciół i wrogów, a poprzez tworzenie powieści fikcyjnej, takiej, jak Alicja właśnie, ucieka w świat fantazji i daje popalić swojej wyobraźni, która odebrana może zostać przez czytelników w dwojaki sposób… Czy to jednak powód, dla którego Alicja w Krainie Czarów nie może stać się tematem przewodnim imprezy przebieranej dla całej rodzinki?! Pewnie, że nie!

W naszym sklepie znajdziesz całe mnóstwo przebrań i kostiumów Alicji oraz z Alicji, które świetnie nadadzą się na przebranie dla całej rodzinki.

Czy istnieje coś słodszego, niż przebranie Alicji dla dziewczynki? Ta mała Alicja skradła nasze serca! Jak widać, udało jej się nawet przekonać do siebie Królową Kier ;) Tak, jak widzisz, w tym dziale znajdziesz kostium z powieści o Alicji w Krainie Czarów dla każdego członka Twojej rodziny - lub przyjaciół, bo przebrania grupowe to to, co lubimy najbardziej!

Wyobraź sobie imprezę tematyczną inspirowaną szaloną Krainą Czarów - flamingi, gadające przedmioty, wszechobecne karty do gry, mroczny nastrój, nietypowe stwory… a wśród tego wszystkiego Ty i Twoi znajomi! Co powiesz na kostium Kota z Cheshire dla Twojego przyjaciela, przebranie Alicji dla Twojej dziewczyny, strój Królowej Kier dla Twojej przyjaciółki, przebranie Szalonego Kapelusznika dla Ciebie i strój Białego Zająca dla chłopaka Twojej kumpeli? Sam przyznaj, że pomysł na taki bal przebierańców jest po prostu bombowy!!! Zatem zacieraj ręce i do roboty! Tik tak tik tak… Przygotowania imprezy tematycznej inspirowaną Alicją w Krainie Czarów uważamy za rozpoczęte!

Top