Miecze świetlne Star Wars dla wszystkich postaci

Czy wybierzesz Jasną Stronę Mocy i zmienisz się w heroicznego rycerza Jedi? A może kusi cię Ciemna Strona i wolisz być lordem Sithów? Niezależnie od twojego wyboru, będziesz potrzebować najważniejszej broni: miecza świetlnego. Funidelia to najlepsze miejsce do zaopatrzenia się w ten niezbędny dodatek każdego kostiumu Star Wars. W naszym katalogu znajdziesz licencjonowane miecze świetlne wszystkich istotnych postaci z Gwiezdnych Wojen: Dartha Vadera, Kylo Rena, Luke'a Skywalkera, Obi-Wana Kenobi... Czy wiesz, że każdy kolor miecza świetlnego ma inne znaczenie? Zależy on od minerału użytego przy jego tworzeniu. Czerwony zwykle przeznaczony jest dla Sithów, a niebieski dla rycerzy Jedi. Są też zielone, fioletowe, żółte, białe, a nawet czarne miecze świetlne. Żaden kostium postaci panującej nad Mocą nie będzie kompletny bez jej słynnego oręża. Darth Vader miał czerwony miecz, typowy dla lordów Sith. Kylo Ren natomiast włada mieczem przypominającym średniowieczną broń, laser krzyżuje się w nim przy rękojeści. Luke Skywalker zasłynął z używania niebieskiego (odziedziczonego po swym ojcu, Anakinie Skywalkerze) oraz zielonego miecza świetlnego, który mogliśmy zobaczyć gdy młody Jedi ukończył swój trening z mistrzem Yodą na planecie Dagobah. Wybierz odpowiednią Stronę Mocy oraz kolor swojego miecza świetlnego!

Produkty z licencją

Podobne produkty

Twoje wyszukiwanie:

Miecz świetlny z Gwiezdnych Wojen - istnieje lepszy dodatek do Twojego stroju Star Wars?

Star Wars Laserschwerter

Jesteś po jasnej stronie Mocy i chcesz być jak Rycerz Jedi? A może wolisz ciemną stronę Mocy i chcesz poczuć się jak jeden z Sith'ów? Obojętnie po której stronie jesteś, w Funidelia znajdziesz idealny dodatek do Twojego stroju, który w pełni pomoże Ci w Twojej metamorfozie w bohatera ze Star Wars: miecz świetlny!

Funidelia to miejsce, w którym znajdziesz "obowiązkowy" dodatek do Twojego stroju Star Wars: obojętnie, czy chcesz być jak Sith czy jak Jedi. W naszym katalogu masz do dyspozycji szeroki wachlarz opcji, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego miecza świetlnego Star Wars.

W Funidelia mamy idealną broń ze Star Wars, dzięki której poczujesz się jak prawdziwy bohater z sagi filmów o Gwiezdnych Wojnach. Buszuj i szukaj Twojego miecza świetlnego, masz do wyboru na przykład miecz świetlny Lorda Vadera, miecz świetlny Luka Skywalkera we wszystkich dostępnych modelach albo miecz Kylo Rena czy też Darth Maula. Na naszej stronie znajdziesz czerwone miecze świetlne używane przez Sith'ów oraz niebieskie lub zielone, które upodobali sobie Rycerze Jedi.

Miecz świetlny: elegancka broń z uniwersum Gwiezdnych Wojen

Jedi Laserschwert

Lasery świetlne obecne są w każdym filmie z sagi o Star Wars. Pierwsza scena filmu przedstawia moment, gdy Obi Wan Kenobi wręcza Luke'owi Skywalker'owi miecz, który należał do jego ojca, Anakina, w Części IV - Nowa Nadzieja.

Od tego momentu szpada świetlna stała się jednym z najbardziej popularnych dodatków w świecie fanów sagi Star Wars - ciężko nam sobie wyobrazić kogoś przebranego za bohatera Gwiezdnych Wojen bez tego gadżetu! We wszystkich odcinkach sagi podziwiać możemy pojedynki na miecze świetlne między Rycerzami Jedi i mrocznymi Sithami, który używają tych eleganckich broni ze świata Star Wars.

Jeśli masz zamiar przebrać się za jednego z protagonistów tych pojedynków na miecze świetlne, w Funidelia znajdziesz Twój laser świetlny. Na karnawał, Halloween, na urodziny, czy na imprezy tematyczne Star Wars - do Twojego przebrania ze Star Wars super pasować będzie miecz świetlny Twojego ulubionego bohatera. Niech Moc będzie z Tobą!

Broń Rycerzy Jedi… ale też Sith’ów!

Bez wątpienia miecz świetlny to broń, która charakteryzuje Rycerzy Jedi, ale nie tylko - używają jej także Sithowie. Miecz składa się z rękojeści, z której wystaje ostrze (laserowe) o charakterystycznym kolorze - jeśli używa go Sith, ostrze jest czerwone, a jeśli Jedi - niebieskie lub zielone. Który miecz laserowy wybierzesz dla siebie? A który dla Twojego przyjaciela lub partnera?

Niebieski miecz świetlny

Blaues Laserschwert

Niebieski to kolor, z którym kojarzeni są Rycerze Jedi, tacy jak na przykład Luke Skywalker w Nowej Nadziei, Obi Wan Kenobi czy Anakin Skywalker. Niebieskie miecze świetlne z reguły należą do wojowników, którzy fizycznie przygotowani są na pojedynek z Mocą.

Czerwony miecz świetlny

Rote Laserschwerter

Czerwony to kolor mieczy laserowych używanych przez Sithów. Począwszy od Lorda Vadera i Imperatora Palpatine, przez Darth Maula, Hrabiego Dooku i na Kylo Renie kończąc - to bez wątpienia najbardziej znani Sithowie, którzy walczyli za pomocą czerwonego miecza świetlnego. Jeśli planujesz przebrać się za jednego z nich, koniecznie musisz wyposażyć się ten gadżet Star Wars.

Fioletowy miecz świetlny

Lila Laserschwert

Fioletowy miecz świetlny bez wątpienia należy do tych, które rzadko zobaczyć można w kolejnych filmach o Gwiezdnych Wojnach. Używa go, między innymi, Mace Windu w I, II i III części, gdy Jedi walczą z Klonami i w III części sagii pt. Zemsta Sithów, gdzie Mace Windu próbuje schwytać Palpatine'a.

Zielony miecz świetlny

Grüne Laserschwerter

Zielony to kolor używany przez starszych Jedi, którzy kojarzony jest z ich wysokim ilorazem inteligencji i z wiedzą, którą posiadają. Zielony miecz laserowy po raz pierwszy pojawia się w "Powrocie Jedi" i używany jest przez Luke'a Skywalkera. Także zaobserwować go możemy we wcześniejszych precuelach w użyciu przez Yodę czy Qui-Gon Jinna.

Charakterystyka mieczy świetlnych

We wszystkich epizodach Star Wars podziwiać mogliśmy bronie, którymi posługują się Sithowie oraz Jedi. To, co wyróżnia miecze laserowe od innych broni z uniwersum Star Wars, to ich charakterystyka - i nie mówimy tu tylko o ich kolorach, które przypisane są każdej z postaci ze świata Gwiezdnych Wojen!


Oprócz ich użycia w typowych pojedynkach między sprzymierzyńcami obu stron Mocy, miecze laserowe używane są do cięcia czy do odbijania strzałów.


Dodatkowo, miecze świetlne wydają dźwięki, z którymi bez wątpienia kojarzone są przez wszystkich fanów sagi. Miecz wydaje dźwięki gdy się porusza, włącza, wyłącza, czy też dotyka miecza przeciwnika.

Najbardziej znane miecze świetlne ze świata Star Wars

Podczas przebiegu całej sagi Star Wars, w kolejnych filmach wystąpiło wielu bohaterow, którzy posługują się mieczem laserowym. Niektóre z nich wyróżniają się dzięki swej innowacyjnej funkcjonalności, a inne są bardziej klasyczne i nie wyróżniają się swoim wyglądem i działalnością. Jeśli chcesz przebrać się za Jedi lub za Sith'a, nie zapomnij o tak ważnym dodatku Star Wars, jakim jest miecz świetlny. Czytaj dalej jeśli chcesz poznać najbardziej charakterystyczne miecze świetlne ze świata Star Wars.

Miecz świetlny Luke’a Skywalker’a

Luke Skywalkers Laserschwert

Bez wątpienia ten miecz to jedna z najbardziej charakterystycznych broni ze świata Star Wars. Należy do Luke'a Skywalkera i dzięki jej kolorowi dobitnie zaznacza, że Luke przynależy do Rycerzy Jedi.
W okresie nauki miecz miał kolor niebieski, lecz gdy Luke stał się prawowitym rycerzem Jedi, miecz zmienił kolor na zielony
Miecz luke'a Skywalker'a to bez wątpienia obowiązkowy dodatek do stroju ze Star Wars, jeśli masz zamiar przebrać się za tego legendarnego bohatera.

Miecz świetlny Lorda Vadera

Darth Vader Laserschwert

Miecz Lorda Vadera to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych broni używanych przez Sith'ów. Czerwone, podśwetlane ostrze to to, które głównie daje się nam zauważyć podczas pojedynków z Lukiem Skywalkerem w pierwszej trylogii Star Wars.
Absolutnie obowiązkowy dodatek dla tych, którzy stoją po ciemnej stronie Mocy i chcą się przebrać za najgroźniejszego Sitha.

Podwójny miecz Darth Maula

Darth Maul Laserschwert

W pierwszej częśći, Mroczne Widmo, na scenie pojawia się nowy złoczyńca z kręgu Sithów, który zręcznie włada podwójnym mieczem świetlnym o czerwonym ostrzu.
Ta broń ukazuje swoją moc szczególnie podczas pojedynu z mistrzem Jedi Qui-Gon Jinn'em. W naszym sklepie online bez problemu znajdziesz podwójny miecz świetlny Darth Maula, dzięki któremu skompletujesz Twój strój tego czarnego charakteru o złowieszczym wyglądzie.

Miecz świetlny Kylo Rena

Das Kylo Ren Laserschwert

Pierwsza część ostatniej trylogii "Przebudzenie Mocy" (Episode VII) przedstawia nową, innowacyjną wersję broni z uniwersum Star Wars. Jest nią miecz laserowy Kylo Ren'a, która wyróżnia się czerwonym ostrzami wychodzącymi z bocznych stron rękojeści. Swoim wyglądem ta szpada laserowa przypomina miecze średniowieczne używane przez tamtejszych rycerzy.
Chcesz się przebrać za Kylo Rena? Koniecznie zaopatrz się w obowiązkowy dodatek - miecz świetlny tego bohatera.

Inne modele mieczy świetlnych

Ezra Bridger Laserschwert

W Funidelia znajdziesz miecz świetlny o zakrzywionej rękojeści, którym władał Hrabia Dooku, oraz inne typu tej broni, które pojawiały się na przestrzeni lat w kolejnych częściach sagi. Kojarzysz miecz Ezry Bridgera ze Star Wars Rebels? Ten miecz laserowy także znajdziesz u nas!
Jeśli chcesz zaskoczyć Twoich przyjaciół, którzy tak jak Ty mają fioła na punkcie Star Wars, u nas znajdziesz to, co wywoła niemałe zdziwienie na ich twarzach.

Obojętnie, czy szukasz obowiązkowego dodatku do Twojego stroju Jedi czy Sith’a, każdy model miecza laserowego znajdziesz w Funidelia. Taki gadżet to oryginalny prezent pod choinkę czy na urodziny dla prawdziwego fana Gwiezdnych Wojen.

Przebrania ze Star Wars dla par lub dla grup

Historia Gwiezdnych Wojen to opowieść o sporach, konfliktach i o odwiecznej walce między dobrem i złem, która toczy się między między Jedi i Sith'ami. Legendarne pojedynki na miecze świetlne na dobre wpisały się w charakterystykę sagi, będąc tym, co najbardziej kojarzy nam się z historią opowiadaną w sadze Star Wars.

Przebranie za bohaterów z Gwiezdnych Wojen jest świetnym pomysłem na przebranie w grupie lub w parze. W Funidelia dajemy Ci pomysł na przebranie grupowe lub dla pary zainspirowane uniwersum Star Wars. Co powiesz na pojedynek na miecze świetlne stoczony z Twoim chłopakiem lub dziewczyną?

Niektóre z legendarnych pojedynków na miecze świetlne

Laserschwerter Duelle

Pierwszy pojedynek na miecze świetlne w sadze Star Wars odbył się na Gwieździe Śmierci między Lordem Vaderem i Obi Wan Kenobi. Po kilku latach bohaterowie spotykają się ponownie - tym tazem jako misrtrz i jego uczeń, choć tym razem wynik tego pojedynku jest inny, niż za pierwszy razem...

Jednak najbardziej znane, wśród fanów Star Wars, pojedynki na miecze świetlne z reguły odbywają się między synem i ojcem. Luke stawia czoła Vaderowi dwukrotnie. Za pierwszym razem, jeszcze za czasów, gdy Luke był uczniem, i gdy został pokonany w Bespin. Kolejny raz miał miejsce w kolejnej części sagi, Powrot Jedi, a wynik tej walki na zawsze odmienił losy galaktyki.

W pozostałych częściach trylogii widz podziwiać może kolejne pojedynki na miecze laserowe. Odbywają się one pomiędzy mistrzem Jedi Qui-Gon Jinn i Obi Wan, gdy stawiają czoła Darth Maulowi, który zwinnie posługuje się swoim podwójnym mieczem.
To tylko jednak przedsmak tego, co czeka widza podczas seansu Gwiezdnych Wojen. Inne pojedynki odbywają się między Hrabią Dooku, Anakinem i Obi Wan lub między Obi Wanem i Generałem Grievous. Nie zapominajmy tu także o pojedynku Anakina i Obiego czy o tym, który stoczył Yoda z Palpatine'm.

W nowej trylogii fani mieczy laserowych podziwiać mogą świetlny miecz Kylo Ren'a i dopingować mogą Rey, gdy starała się bronić swojego przyjaciela Finn'a. 

W Funidelia znajdziesz oficjalne miecze świetlne, które doskonale uzupełnią Twój strój Star Wars

Na pewno jest z Tobą już "cała moc" i czujesz niepohamowaną chęć przebrania się za Twojego ulubionego bohatera ze Star Wars! Obojętnie, czy wybrałeś Jedi czy Sith'a, u nas znajdziesz idealne akcesoria, które uzupełnią Twój strój ze Star Wars. Zapnij pasy i przygotuj się na podróż do odległej galaktyki!

W Funidelia znajdziesz szeroki wybór oficjalnych mieczy świetlnych z licencją Star Wars - dostępne w wielu kolorach i modelach. A może szukasz oryginalnego pomysłu na prezent dla najprawdziwszego i najbardziej oddanego fana Gwiezdnych Wojen?
Teraz tylko musisz się zdecydować, czy jesteś po jasnej, czy po ciemnej stronie Mocy!

Top