Stroje na Andrzejki

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada na wigilię dnia św. Andrzeja. Pierwsza wzmianka w Polsce na jego temat pojawiła się w 16. wieku.

Jest to ostatnia okazja do zabawy przed czasem zadumy i duchowych przygotowań do świąt - adwentu. Podczas przyjęcia andrzejkowego wykonuje się różne wróżby, z których najpopularniejszą jest lanie wosku. Polega ono na laniu gorącego wosku przez ucho od klucza wprost do zimnej wody. Gdy wosk zastygnie, z jego kształtu (lub cienia rzuconego na ścianie) odczytuje się, co będzie nas czekać w przyszłości.

Wybierasz się na Andrzejkowe przyjęcie? A może sam je organizujesz? Obejrzyj naszą kolekcję strojów, wśród których znajdziesz wiele opcji stroju czarownicy lub czarodzieja dla dzieci i dorosłych, w najróżniejszych stylach.

Nie chcesz kompletnego stroju? Zwróć uwagę na nasze akcesoria. Oferujemy kapelusze, sztuczne nosy wiedźmy, różdżki, peruki w wielu kolorach, kociołki i wiele innych upiornych dodatków. Wybierz swój ulubiony kostium lub gadżet i zaczaruj nim pozostałych gości imprezy.

https://www.funidelia.pl/cart
Uporządkuj według:
Znaleziono: 164 produkty
Filtr
Twoje wyszukiwanie:
    Top