Stroje Pulcinella (Poliszynel)

Jeśli uwielbiasz wyróżniać się z tłumu, strój Poliszynela jest tym, czego szukasz!

Filtruj listę
Twoje wyszukiwanie:

Stroje Pulcinella

Poliszynel (Pulcinella) to postać gbura z włoskiej sztuki teatralnej teatru kukiełkowego. Poliszynel charakteryzuje się garbem, dziwnym zachowaniem i głosem. Dodatkowo jest raczej leniwy, oportunistyczny, zuchwały i zabawny. Postać Poliszynela jest jedną z najbardziej popularnych włoskich postaci w historii opery i teatru a jego maska to standardowa maska karnawałowa używana podczas karnawału we Włoszech.

Kostium Poliszynela to biały kombinezon, który został wynaleziony w XIX wieku przez Antonio Petito. Przebranie Poliszynela składa się z z białego kostiumu jednoczęścowego, który w pasie obwiązany jest sznurkiem. Strój Pulcinella posiada rodzaj fartuszka, który opada na biodra. Charakterystyczny dla stroju Poliszynela jest opasły kołnierz, który zakrywa ramiona bohatera. Materiał stroju jest śliski. Na głowie Poliszynel nosi czapkę Arlekina, a jego twarz zasłonięta jest przez czarną maskę na oczy - tak bardzo charakterystyczną podczas karnawału we Włoszech.

W Funidelia wiemy, jak bardzo ważna jest ta postać podczas karnawału we Włoszech i oferujemy Ci możliwość kupna stroju Pulcinella zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Top